لیست اخبار صفحه :1
فراخوان هفته پژوهش و فناوری استان قم سال 1400

فراخوان هفته پژوهش و فناوری استان قم سال 1400

فراخوان هفته پژوهش استان قم1400 بازه زمانی: ابتدای مهر 1396 تا ابتدای مهر1400 پایان مهلت تحویل مدارک و مستندات: 26آبان مدارک و مستندات در قالب سی دی(CD) و صفحه اول مقالات به صورت چاپی به واحد علم سنجی معاونت تحقیقات و فناوری(سرکار خانم گروهی) تحویل نمایید.

رتبه‌بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در نظام رتبه‌بندی وبومتریکس ژانویه ۲۰۲۱

رتبه‌بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در نظام رتبه‌بندی وبومتریکس ژانویه ۲۰۲۱

نتایج رتبه‌بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در ویرایش ماه ژانویه ۲۰۲۱ نظام رتبه‌بندی جهانی وبومتریکس اعلام شد. نظام رتبه‌بندی وبومتریکس به ارزیابی حضور پژوهشی و آموزشی دانشگاه‌ها در وب از طریق وب سایت‌های دانشگاهی آنان می‌پردازد. براین اساس وب سایت دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی براساس ۳ شاخص تعداد ارجاع یا لینک‌های برقرار شده از سایر سایت‌ها به سایت دانشگاه با وزن ۵۰ درصد، تعداد استنادات ۲۱۰ نویسنده پراستناد دانشگاه در گوگل اسکالر با وزن ۱۰ درصد و تعداد مقالات کیفی دانشگاه در بین ده درصد مقالات پراستناد موضوع مربوطه با وزن ۴۰ درصد ارزیابی و رتبه‌بندی می‌شوند.

فهرست نشریات نامعتبر و جعلی

فهرست نشریات نامعتبر و جعلی

پیچیدگی فرایند شناسایی مجلات نامعتبر و جعلی و لزوم معرفی این دسته از مجلات به جامعه پزشکی کشور که به سبب ماهیت کاری خطیر خود نیازمند دسترسی به مجلات و مقالات روزآمد و معتبر می باشند، مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فرایند بررسی و شناسایی مجلات نامعتبر و جعلی را از سال گذشته در دستور کار خود قرار داد. ماحصل این بررسی فهرست مجلات نامعتبر و جعلی می باشد که هم اینک از طریق پایگاه حاضر در آدرس http://blacklist.research.ac.ir قابل دسترسی می باشد. این پایگاه با هدف آگاه کردن پژوهشگران از مجلات نامعتبر و جعلی راه اندازی شده است. تلاش همکاران مجموعه بر آن است که اطلاعات این فهرست همواره به روز نگه داشته شود تا اطلاع رسانی به موقع و به نحو مناسب به جامعه علمی کشور انجام گیرد.